6.000 bomen en struiken voor Herenboerderij Hoeve van der Meulen

Herenboerderij Hoeve van der Meulen in ’s-Heer Abtskerke is een coöperatie waar ruim 200 gezinnen uit de omgeving samen groenten, fruit, eieren en ook vlees produceren voor eigen consumptie. De boerderij werd opgestart in 2024 en ontwikkelt zich razendsnel. Van DELTA Energie kreeg de Herenboerderij budget voor 6.000 (fruit)bomen en struiken als onderdeel van de ambitie van DELTA Energie om nieuwe bomen en struiken in Zeeland te planten. Alles zit inmiddels in de grond.

Ferry Koen is als senior productmanager energie verantwoordelijk voor de natuurprojecten die DELTA Energie ondersteunt. 'We ondersteunen vijf Zeeuwse natuurorganisaties ieder jaar met een financiële bijdrage voor een betekenisvol project. Daarnaast willen we Zeeland nóg groener maken. Daarom zoeken we mogelijkheden om grote hoeveelheden bomen en struiken aan te kunnen planten.' Omdat er - om allerlei redenen – nauwelijks nieuwe bospercelen ingericht kunnen worden zoekt DELTA Energie naar andere kansen.

Het Zeeuwse Landschap

Ferry: 'Toen we in contact kwamen met Herenboerderij Hoeve van der Meulen hadden we weinig bedenktijd nodig. De Herenboerderij is een geweldig en heel professioneel initiatief dat bewijst hoe voedselproductie óók kan werken. Hun beplantingsplan vormt een integraal onderdeel van de boerderij. Daar is goed over nagedacht. Een mooie kans om een bijdrage te leveren aan een uniek project op een unieke locatie.'

Hoeve van der Meulen is een boerderij uit de 17e eeuw die is omringd door eeuwenoud en beschermd Zeeuws landschap. Stichting Het Zeeuwse Landschap, één van de Zeeuwse natuurorganisaties waarvan DELTA Energie jaarlijks een project ondersteunt, is eigenaar. De coöperatie Herenboerderij Hoeve van der Meulen pacht een groot deel van de omliggende terreinen en gebruikt die om voedsel te verbouwen en de natuurwaarden in het gebied te vergroten.

In één keer alles de grond in

Just Hamming is boer en bedrijfsleider bij Herenboerderij Hoeve van der Meulen. Hamming: 'We zijn natuurlijk enorm blij met de 6.000 bomen en struiken die door DELTA Energie gefinancierd zijn. Dat maakte de volledige uitvoering van ons beplantingsplan in één keer mogelijk. Alle bomen en struiken konden dit voorjaar de grond in. Zo ontwikkelt de beplanting over de hele boerderij zich mooi gelijkmatig.'

Hoe het werk op Herenboerderij Hoeve van der Meulen in z’n werk gaat ontdekte Annemarie Brüning van DELTA Energie toen ze in april de Herenboerderij bezocht en uitgebreid met Just Hamming sprak. Bekijk de video hieronder.

Klanten van DELTA Energie die DELTA MixGroen Gas afnemen maken deze natuurprojecten van DELTA Energie mede mogelijk. Want voor iedere 1.000 kuub verbruikt DELTA MixGroen Gas gaat vijf euro naar Zeeuwse natuurprojecten.

Meer informatie over Herenboerderij Hoeve van der Meulen vind je op hun website.